گاز مونو کسید کربن خالص آزمایشگاهی

گاز مونوکسید کربن گازی قابل اشتعال و سمی، بی رنگ و بی بو است. گاز کربن مونوکسید در حضور دی اکسید کربن و رطوبت باعث خوردگی می شود. چگالی این گاز از هوا بیشتر است و به همین دلیل به سمت لایه های بالایی جو نمی رود. این گاز یکی از محصولات سوخت ناقص کربن است که استنشاق آن با دز بالا مسمومیت و مشکلات جدی را در پی خواهد داشت.

انواع خلوص گاز مونوکسید کربن

گاز مونوکسید با خلوص متفاوتی قابل عرضه میباشد
گاز مونوکسید صنعتی با خلوص حدود 99%
گاز مونوکسید گرید 3 با خلوص 99.9%
گاز مونوکسید گرید 3.7 با خلوص99.97%
گاز مونوکسید گرید 4 با خلوص 99.99%
گاز مونوکسید گرید 5 با خلوص99.999%

گازخلوص بالای آزمایشگاهی منواکسید کربن

کاربردهای مهم مونوکسید کربن

گاز کربن مونوکسید به طور گسترده ای در صنایع شیمیایی برای تولید انواع مختلف مواد شیمیایی مانند استرها، کتون ها، آلدئیدها و گلیکول ها و همچنین فسژن، یک ماده  مهم به شمار می آید. معمولاً حجم گاز مونوکسید کربن مورد نیاز در کارخانه های تولید مواد شیمیایی بسیار زیاد است، به همین دلیل گاز مونو اکسید کربن در محل تولید می شود. هر از گاهی گاز مونو اکسید کربن توسط تیوب تریلر به محل مصرف حمل می شود. در صنایع الکترونیک برخی از اجزا مانند سوئیچ های رله در محفظه شیشه ای قرار می گیرند و با حرارت مستقیم پلمپ می شوند، بسیار حیاتی است که در این مورد هنگام سوختن درون محفظه رطوبت ایجاد نشود، به همین دلیل به جای استفاده از سایر سوخت ها، از گاز کربن مونو اکسید استفاده می شود.

کاربردهای مهم مونوکسید کربن

کاربردهای مهم مونوکسید کربن

دیگر کاربردهای گاز مونوکسید کربن

اسید استیک به طور صنعتی در یک واکنش کاتالیزوری گاز مونو اکسید کربن و متانول تولید می شود. گاز مونوکسید کربن برای تولید و بازسازی کاتالیزور، مانند کربونیل نیکل عمل می کند. از گاز کربن مونوکسید در ترکیب شیمیایی آلی و غیر آلی نیز استفاده می شود. از کاربردهای گاز مونو کسید کربن در تولید سلول های خورشیدی، سیلیسیم فوق العاده تمیز یک عامل ضروری است که با کمک مونو اکسید کربن تولید می شود.

دیگر کاربردهای گاز مونوکسید کربن

دیگر کاربردهای گاز مونوکسید کربن

منبع تولید گاز مونوکسید کربن

رایج ترین منبع تولید گاز مونوکسید کربن پالایشگاه های فرآورش گاز طبیعی هستن که در آن فرآیند گاز طبیعی و بخار واکنش می دهند تا مونوکسید کربن و گاز هیدروژن تولید کنند. دیگر منبع تولید گاز مونو اکسید کربن دود کش خروجی کارخانه های صنعتی مانند فولاد و پالایشگاه ها است که در اثر احتراق، خروجی آن ها گاز کربن مونوکسید خواهد بود.

منبع تولید گاز مونوکسید کربن

منبع تولید گاز مونوکسید کربن

ویژگی ها و خواص گاز کربن مونوکسید چیست؟

فرمول شیمیایی گاز مونو اکسید کربن CO است. وزن مولکولی گاز کربن مونو اکسید 28.01 گرم بر مول، نقطه جوش گاز کربن مونو اکسید در فشار اتمسفر 191.45- درجه سلسیوس، دامنه اشتعال گاز کربن مونوکسید در هوا 10.9 تا 76 درصد حجمی اعلام شده است. در خون انسان چیزی در حدود 5% کربن مونو اکسید وجود دارد و در صورتی که این مقدار افزایش پیدا کند و به 20% برسد منجر به فرو رفتن در کما و مرگ فرد خواهد شد.

تاثیر گاز مونوکسید بر بدن انسان

زمانی که کربن مونو اکسید از طریق تنفس و سیستم ریوی وارد بدن انسان شود، سریعاً با گلبول های قرمز در خون واکنش می دهد و سبب می شود این گلبول ها که وظیفه ی اکسیژن رسانی را بر عهده دارند نتوانند گاز اکسیژن را جذب و حمل کنند.

باید گفته شود که از علائم اولیه مسمومیت با گاز مونوکسید کربن احساس سرگیجه و خواب آلودگی است و کم کم عوارض جدی تری را بروز خواهد داد و حتی منجر به وارد شدن آسیب های جدی و گاه برگشت ناپذیر به مغز می گردد. از آنجا که این گاز بویی ندارد باید در محیط بسته به ویژه با وجود بخاری احتیاط های لازم را مد نظر قرار داد.

مقابله با مسمومیت گاز مونوکسید کربن

نورگلوبین پروتئینی است که در مغز و شبکیه ی انسان وجود دارد و محققان موفق شده اند با استفاده از این پروتئین پادزهری برای مقابله با مسمویت با این گاز سمی تهیه کنند. این پروتئین سبب اتصال اکسیژن و نیتریک اسید می شود و می تواند از این طریق به محافظت از سلول ها کمک کند. آزمایش این پادزهر روی موش های آزمایشگاهی موفق بوده است و تا 87% سبب نجات جان موش ها شده است.

مقابله با مسمومیت گاز مونوکسید کربن

مقابله با مسمومیت گاز مونوکسید کربن

فروش گاز مونوکسید کربن

شرکت هوا مایع زاگرس وارد کننده انواع کپسول های گاز خلوص بالا است. یکی از این کپسول های گاز خلوص بالا گاز مونوکسید کربن است. ما توانسته ایم با کیفیت و قیمت مناسب کپسول های گاز خلوص بالا مونوکسید کربن را تهیه  کرده و به فروش برسانیم. لازم به ذکر است که شرکت هوا مایع زاگرس تجهیزات جانبی کپسول های گاز کربن مونوکسید از جمله رگولاتور گاز مونو اکسید کربن را با قیمت مناسب  به فروش می رساند. برای خرید کپسول های گاز مونو کسید کربن و تجهیزات آن می توانید از طریق فرم خرید یا تماس با کارشناس فروش اقدام نمایید.

فروش کپسول های گازمشابه