گاز استیلن خالص آزمایشگاهی

گاز استیلن قابل اشتعال، بی رنگ و با بوی مانند سیر است. این گاز به صورت حل شده در استون قابل عرضه است. استیلن گاز غیر حلال است که برای برنامه های کاربردی خاص استفاده می شود. چگالی آن از هوا کمتر است.

این گاز را در اوایل سال های 1800 میلادی کشف نمودند اما تا اواخر این سده استفاده ی زیادی از آن در صنایع دیده نشد. این ماده به تدریج جایگاه خود را در صنعت پیدا کرد و به عنوان ماده خام اولیه برای سنتز مواد بسیاری مورد استفاده قرار گرفت.

انواع خلوص گاز استیلن

گاز استیلن با خلوص متفاوتی قابل عرضه میباشد
گاز استیلن صنعتی با خلوص حدود 99.5%
گاز استیلن آزمایشگاهی با خلوص 99.6%(Atomic Absorption)

معمولاً برای مصارف آزمایشگاهی نیاز است گاز ها خلوص بالاتری داشته باشند و برای مصارف صنعتی معمولاً خلوص کمتری دارند و به علت داشتن خلوص کمتر، قیمت مناسب تری نیز خواهند داشت.

گازخالص یا آزمایشگاهی آرگون

خواص گاز استیلن

استیلن یا اتین عضو کوچک خانواده ی آلکین ها در دسته ی هیدروکربن هاست. این ماده از دو اتم هیدروژن و دو اتم کربن ساخته شده است که کربن ها از طریق پیوند سه گانه به هم متصل گردیده اند و به دلیل داشتن این ساختار غیر اشتباع می توان مواد دیگری را از آن سنتز کرد. استیلن گازی فرار است و می تواند در تماس با اکسیژن شعله ور شود. دمای شعله ی استیلن با توجه به ساختار شیمیایی آن بالاترین دما در بین هیدروکربن هاست.

وزن مولکولی آن 26.038 گرم بر مول،  نقطه جوش آن در فشار اتمسفر 84.15- درجه سلسیوس و دامنه اشتعال  این گاز در هوا 2.3 تا 88 درصد حجمی است.

خواص گاز استیلن چیست

خواص گاز استیلن چیست

کاربردهای گاز استیلن

و اما می رسیم به مبحث کاربردهای گاز استیلن چیست؟استیلن به عنوان یک ماده خام برای تولید پلاستیک های رسانای الکتریکی مانند پلی استیلن استفاده می شود. استیلن به همراه هوای خالص یا نیتروس اکساید بعنوان عامل اکسید کننده در دستگاه های طیف سنجی جذب اتمی در صنایع آب، خاک، غذا، دارو و بیولوژیک که در آن حساسیت و دقت نتایج مهم است، مورد استفاده قرار می گیرد. استیلن در جوش و برش فلزات نیز کاربرد فراوانی دارد. از استیلن برای کربنه کردن فولاد نیز بهره می گیرند و برای تولید اکسی استیلن نیز استفاده ی فراوانی دارد. دمای بالای شعله ی استیلن سبب شده است در جوشکاری و برشکاری فلزات از آن به وفور استفاده شود.

کاربردهای گاز استیلن

کاربردهای گاز استیلن

دیگر کاربردهای گاز استیلن

استیلن در سنتز آلی و سنتز شیمیایی آزمایشگاهی به کار گرفته می شود. استیلن به عنوان منبع کربن در تولید نانو لوله های کربنی همچنین جهت بهبود در کشت گیاهان و افزایش شکوفه زنی کارایی دارد. از استیلن هنوز در فانوس های دریایی به عنوان سوخت سبک استفاده می شود. این گاز به عنوان یک جزء در گاز های کالیبراسیون یا واسنجی صنایع نفت، گاز و شیمایی استفاده می شود. استیلن یکی از اجزای گاز تست ریه است و همچنین یک ماده مهم در صنایع شیمیایی برای تولید اتراکریل، اسید اکریلیک، کاربازول، وینیل استات و … به شمار می رود.

منبع تولید گاز استیلن

عمده ترین روش ها برای چگونگی تولید استیلن به دو روش رایج منتهی می شود. واکنش آهک و زغال کک در دمای بسیار بالا منجر به تولید کلسیم کاربید می گردد. گاز استیلن از طریق واکنش کاربید کلسیم و آب است که به دست می آید . استیلن می تواند یک محصول جانبی در پروسه تولید اتیلن باشد. در صورتی که متان به صورت جزئی و در دمای زیاد دچار اکسایش شود، می تواند منجر به تولید گاز های هیدروژن، مونوکسید کربن و نیز استیلن گردد. فرمول شیمیایی گاز استیلن C2H2 است و گازی قابل حمل و نگهداری است که برای مصارف مختلف عرضه می شود.

منبع تولید گاز استیلن

منبع تولید گاز استیلن

اطلاعات ایمنی گاز استیلن

استیلن گازی است که ساختاری غیر اشباع دارد و به همین علت به شدت ناپایدار است و می تواند وارد واکنش های شیمیایی شود. کمترین تماس این گاز با اکسیژن و جرقه به سرعت شعله می کشد و به همین دلیل برای ایمنی و جلوگیری از خطر آتش سوزی لازم است استیلن هنگام حمل و انتقال برای مصرف با مواد نظیر استون مخلوط گردد و در موادی با ساختار متخلف حمل شود.

برای انبارداری و نگهداری از کپسول های استیلن نیز باید محیطی خنک و دارای تهویه مناسب انتخاب گردد و مواد شیمیایی و آتش زا از آن دور باشند تا خطر جدی پیش نیاید.

اطلاعات ایمنی گاز استیلن

اطلاعات ایمنی گاز استیلن

فروش گاز  استیلن

شرکت هوا مایع زاگرس وارد کننده انواع کپسول های گاز خلوص بالا است. یکی از این کپسول های گاز خلوص بالا گاز استیلن است. ما توانسته ایم با کیفیت و قیمت مناسب کپسول های گاز خلوص بالا استیلن را تهیه کرده و به فروش برسانیم. لازم به ذکر است که شرکت هوا مایع زاگرس تجهیزات جانبی کپسول گاز استیلن از جمله رگولاتر گاز استیلن را با قیمت مناسب  به فروش می رساند. برای خرید کپسول های استیلن و تجهیزات آن می توانید از طریق فرم خرید یا تماس با کارشناس فروش اقدام نمایید.

فروش کپسول های گاز مشابه