رگولاتور گاز

به طور کلی تمام گازهای کالیبراسیون و گازهای خالص در سیلندرهای گاز فشار بالا تأمین می گردد. با توجه به فشار بالای کپسول گازها ، میبایست برای کنترل گاز خروجی سیلندر از تنظیم کننده فشار استفاده شود، رگولاتور گاز وظیفه تنظیم کردن و کاهش فشار گاز را بر عهده دارد تا فشار گاز درون سیلندر را به سطحی که مورد نیاز است کاهش دهد. انتخاب رگولاتور مناسب برای ایمنی و کارایی سیستم های گازی بسیار حیاتی است. به طور کلی رگولاتور های گاز به دو گروه آزمایشگاهی و صنعتی تقسیم میشوند. با توجه به اینکه گازهای آزمایشگاهی از خلوص بالاتری نسبت به گازهای صنعتی برخوردار هستند و دستگاه های آزمایشگاهی حساس تر و دقیق تر می باشند، حفظ خلوص گاز نقش ویژه ای دارد، بنابراین نوع رگولاتور و جنس رگولاتور گاز برای مصارف آزمایشگاهی متفاوت است.

انواع رگولاتور

تقسیم بندی رگولاتور گاز پس از مشخص شدن نوع مصرف آن، از لحاظ جنس بدنه و جنس دیافراگم همچنین مقدار خروجی گاز و نوع گاز نیز از مجزا می شوند. بعنوان مثال رگولاتور آزمایشگاهی برنجی با روکش کروم، رگولاتور آزمایشگاهی استنلس استیل، رگولاتور آزمایشگاهی تک مرحله ای برنجی با روکش کروم، رگولاتور صنعتی برنجی دومرحله ای، رگولاتور گاز های سمی، رگولاتور گاز های خورنده، رگولاتور گاز های خنثی، رگولاتور گاز کالیبراسیون، رگولاتور گاز میکس ، رگولاتور گاز اکسیژن ، رگولاتور صنعتی، رگولاتور گاز هلیوم و … .

 رگولاتور صنعتی

رگولاتور صنعتی معمولا برای استفاده از گازهای صنعتی تحت فشار استفاده می شود. بعنوان مثال رگولاتور صنعتی برای گاز اکسیژن، گاز نیتروژن ، دی اکسید کربن ، گاز آرگون برای جوشکاری و برشکاری. با توجه به اینکه گازهای صنعتی خلوص پایین تری نسبت به گازهای آزمایشگاهی دارند، رگولاتور صنعتی نیز برای همان مصرف تولید می شود. جنس رگولاتور صنعتی معولا برنجی است. فشار ورودی رگولاتور صنعتی 200 تا 300 بار و خروجی آن معمولا تا 14 بار می باشد، البته فشار خروجی رگولاتور گاز استیلن 1.5 بار است.

رگولاتور صنعتی2-min

 رگولاتور آزمایشگاهی

با توجه به خلوص بالای گاز آزمایشگاهی ، رگولاتور آن نیز از نظر جنس بدنه و دیافراگم متفاوت می باشد. جنس بدنه رگولاتور آزمایشگاهی برنجی با روکش کروم یا استینلس استیل می باشد. جنس دیافراگم رگولاتور آزمایشگاهی معمولا استینلس استیل 316 یا هستلوی می باشد. در رگولاتور آزمایشگاهی فضای بلااستفاده کمتری نسبت به رگولاتور صنعتی دارد. با توجه به حساسیت گازهای آزمایشگاهی، رگولاتور آزمایشگاهی پس از تولید توسط نشت یاب هلیوم مورد آزمون قرار میگیرد و کمترین نرخ نشتی را دارد.

رگولاتور آزمایشگاهی

بدین ترتیب برای انتخاب رگولاتور مناسب، با کارشناسان فروش این مجموعه تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

شرکت هوا مایع زاگرس، برای تأمین رگولاتور مناسب، با برندهای معتبر بین المللی و اورجینال مانند Rotarex ، Gas Arc انگلستان و GCE Druva آلمان آماده پاسخ گویی به شما عزیزان میباشد.

رگولاتور GCE
رگولاتور ROTAREX
رگولاتور GASARC